DATO STED DOMMER
2008 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
07.10.2007 KHKG Udstilling i Strib Elsbeth Clerch, Schweiz

1°, 1 champion klasse, CK,

2. bedste tæve

02.09.2007 Specialklub udstilling i Silkeborg Freddie Klindrup, DK 1°, 1 champion klasse, CK, bedste tæve, BIR !
08.07.2007 BCD Klub udstilling i Beichlingen Ingrid Gossens, D 1°, 2 åben klasse, res. CAC
17.06.2007 International udstilling i Ballerup Myriam Vermiere, B

1°, 1 champion klasse, CK

bedste tæve, CACIB, BIM

03.06.2007 Briardstævne i Kruså Hervé Blasselle, F 

1°, 2 champion klasse, CK

2 bedste tæve

27.05.2007 CFH Klub udstilling i Wietzen, D Patrick Jacoulot, F 1° champion klasse
17.05.2007 Klub udstilling i Heteren, Holland R. Wollensack, D 1° champion klasse
29.04.2007 International udstilling i Hillerød R. Vanhoenacker, B

1°, 1 champion klasse, CK

2 bedste tæve, res. CACIB

11.03.2007 Specialudstilling i Køge Carl Erik Johansson, S

1°, 2 champion klasse, CK

3 bedste tæve

26.11.2007 International udstilling i Odense Denis Kuzelj, Slovenien

1°, 2 champion klasse, CK,

2 bedste tæve

2007 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
26.11.2006 Juleudstilling i Stepping Erika Bakker V.D. Woistijne, NL 1°, 1 champion klasse, CK, bedste tæve, BIR, BIS !
27.08.2006 Specialudstilling i Jels Marilyn Scrutton 1°, 2 champion klasse, CK
26.08.2006 Specialudstilling i Jels Mao Persson, S

1°, 1 champion klasse, CK,

2 bedste tæve

28.05.2006 Specialudstilling i Hjøllund Freddie Klindrup, DK

1°, 3 champion klasse, CK,

4 bedste tæve

27.05.2006 Briardstævne i Hjøllund M.C. Beenen, Holland

1°, 2 champion klasse, CK, Klubcert., 4 bedste tæve -

NY KLUBCHAMPION !!

2006 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
27.11.2005 Juleudstilling i Stepping Gert Christensen, DK 1° champion klasse, CK, Klubcert., bedste tæve, BIM
16.10.2005 Udstilling i Aars Walter Schicker, D 1° champion klasse, CK, Klubcert., bedste tæve, BIM
18.09.2005 Fransk Selektion, Autun

Marlies Werkmeister, D

Thévenon, F 

Hervé Blasselle, F 

Patrick Jacoulot, F

Excl. SELEKTIONERET 
19.06.2005 International udstilling i Oldenburg Ingrid Gossens, D

V1 champion klasse, VDH-CAC

TYSK VDH-CHAMPION !!

12.05.2005 International udstilling i Hillerød Ole Staunskjær,DK 1° champion klasse, CK, bedste tæve CACIB, BIM
29.05.2005 Briardstævne i Hjøllund Ove Bæk Nielsen, DK 1°, 1 champion klasse, CK, klubcert, bedste tæve, BIM
28.05.2005 CACIB udstilling i Neumünster, D Annemarie Thomassen, S V3
15.05.2005 Klub udstilling i Wietzen, D Hr. Zambelli, I V1 champion klasse, VDH-CAC
10.04.2005 International udstilling i Berlin Christofer Habig, D V1 Åben klasse, CAC, bedste tæve CACIB, BIR.
03.04.2005 National udstilling i Esbjerg Hans Erik Pedersen, DK

1°, 1 Åben klasse, CK, cert.,

2 bedste tæve -

DANSK CHAMPION !!

27.03.2005 National udstilling i Næstved Dorothy Collier, USA

1°, 2 Åben klasse, CK,

2 bedste tæve

12.02.2005 International udstilling i Fredericia Alice Christensen, DK

2005 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

06.11.2004 International udstilling i Herning Wilfred Peper, D

1°, 2 Åben klasse, CK,

3 bedste tæve

12.09.2004 Fransk Selektion, Epernon Santopietro, I

Excl.

05.09.2004 Udstilling i Silkeborg Ove Bæk Nielsen, DK

1°, 1 Åben klasse, CK, Cert. BIM

13.06.2004 International udstilling i Neumünster, D Walter Schicker, D

1°, VDH-CH, CAC, CACIB, BIR

05.06.2004 National udstilling i Roskilde Stefan Sinko, SL

1°, 2 Åben klasse tæver

30.05.2004 Briardstævne i Hjøllund John Webb, GB

1°, 1 Åben klasse, CK

29.05.2004 Udstilling i Hjøllund, DK Lorraine Webb, GB

1°, 2 Åben klasse, CK,

4 bedste tæve

23.05.2004 Belgisk Selektion, Wavre

P. Jacoulot, F

Hr. Giannone, B

Excl. SELEKTIONERET 

28.03.2004 International udstilling i Luxembourg Johan Van der Biest, B

VG 1° - LUXEMBOURG UNGHUNDE CHAMPION !

07.03.2004 Middelfart, DK - National Miroslaw Redlicki, PL

1°, 1 UKK, CK, bedste tæve, cert., BIM

15.02.2004 Odense, DK - International Zlatko Kraljic, HR 1°, 1 UKK, CK, bedste tæve, cert., BIM
2004 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ÅRETS BABY/ HVALP 2003" !!
04.10.2003 UEBB i Bartislava P. Jacoulot, F Excl. 
03.10.2003 EURODOGSHOW i Bratislava  Walter Schicker, D Excl.
14.09.2003 Fransk Selektion, Epernon J. De Brouwer, F TP
07.09.2003 Silkeborg, DK Rigmor Ulstad, N 1°, CK, BTKL 3
16.08.2003 Odense, DK Kari Jarvinen, FIN SL, Bedste hvalp
15.06.2003 Hillerød, DK Ole Staunskjær, DK SL 1, 2
14.06.2003 Vedbæk, DK Corrine de Brouwer, F SL, Bedste hvalp
12.04.2003 Karlslunde, DK Lillian Hanniste, EST SL, Bedste baby
08.03.2003 Middelfart, DK Birgitte Schjøth, DK SL 2
2003 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
SL       = Serdeles lovende
TP       = Serdeles lovende
CK       = Certifikat kvalitet