DATO STED DOMMER
07.06.2009 Briardstævne i Kruså Christiane Comby, CH Excl. 1 veteran, bedste tæve, BIR
30.05.2009 UEBB i de Hahn, B Marlies Werkmeister, D Excl. 1 veteran klasse
2009 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13.09.2008 NE France, Vendome Jeanine Anjoran, F Excl. 1 veteran klasse
31.05.2008 National Udstilling i Varde Mariann Gladstone, USA Excl. 1 champion klasse, bedste tæve, BIM
2008 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24.11.2007 Juleudstilling i Stepping Werner Griepenkerl, D 1°, 1 champion klasse, CK, 3 bedste tæve
03.06.2007 Briardstævne i Kruså Hervé Blasselle 1°, 1 champion klasse, CK, bedste tæve- BIM
2007 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
10.06.2006 Clubmatch i Genappe, Belgien

Mr. Hervé Blasselle

Mme Geneviéve Pareau

Excl, 1 champion klasse, bedste tæve, BIR !
28.05.2006 Specialudstilling i Hjøllund Freddie Klindrup, DK 1°, 2 champion klasse, CK, 3 bedste tæve
27.05.2006 Briardstævne i Hjøllund M.C. Beenen, Holland 1°, 1 champion klasse, CK, bedste tæve - BIR
2006 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
18.09.2005 Fransk selektion i Autun Marlies Werkmeister, D Excl. 3°
29.05.2005 Briardstævne in Hjøllund Ove Bæk Nielsen, DK 1°, 2 champion klasse, CK, 2 bedst tæve
2005 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12.09.2004 Fransk Selektion, Epernon Santopietro, I 1°  Åben klasse, res.CAC
05.09.2004 Udstilling i Silkeborg Ove Bæk Nielsen, DK 1°, 1 Champion klasse, CK, 2 BTKL
30.05.2004 Briardstævne i Hjøllund John Webb, GB 1°, 1 Champion klasse, CK, bedste tæve, BIR
29.05.2004 Udstilling i Hjøllund, DK Lorraine Webb, GB 1°, 1 Champion klasse, CK, bedste tæve, BIR
23.05.2004 Clubmatch 2004 i Belgien P. Jacoulot, F Excl 1°, res. CAC
28.03.2004 International udstilling i Luxembourg Mr. Johan Van der Biest, B Excl 1°, res. CACIB Luxembourg champion
2004 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
"ÅRETS BRIARD 2003" !!
30.11.2003 Juleudstilling i Stepping Marlies Werkmeister, D 1°, BTKL 1 BIR
02.11.2003 Herning, DK Luis M. V. Pinto Tiexeira, P CACIB BIR
18.10.2003 Næstved, DK M.E.J. V/D Weijer, NL 1°, BTKL 2 
04.10.2003 UEBB i Bartislava P. Jacoulot, F Excl. 3° championklasse
03.10.2003 EURODOGSHOW i Bratislava  Walter Schicker, D Excl.
21.09.2003 Ballerup, DK Jørgen Hindse Madsen, DK 1°, BTKL 2, res-CACIB
14.09.2003 FRANSK SELEKTION, Epernon

 

Mme. Comby, CH

M. J. de Brouwer, F

M. P. Jacoulot, F

M. H. Blasselle, F

 

Kvalitet: Excl.

Karaktertest: 16/20

SELECTIONÉ
07.09.2003 Silkeborg, DK Rigmor Ulstad, N BIM
16.08.2003 Odense, DK Kari Järvinen, FIN CACIB BIR
15.06.2003 Hillerød, DK Ole Staunskjær, DK CACIB BIR
14.06.2003 Vedbæk, DK Corrine de Brouwer, F Klubvinder BIR
11.05.2003 Belgisk Selektion

Mme. L. Jassica, B

Mme. C. de Brouwer, F

Mr. P. Jacoulot, F

Kvalitet: Excl.  SELECTIONÉ
12.04.2003 Karlslunde, DK Lillian Hanniste, EST Klubcert, BTKL 2 Ny Dansk Klubchampion
08.03.2003 Middelfart, DK Birgitte Schjøth, DK Klubcert BIR
2003 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ÅRETS BRIARD 2002" !!
19.10.2002 Næstved, DK Ritva Raita, FIN Klubcert Bedste Tæve
13.10.2002 Års, DK Jytte Kruse Iversen, DK Klubcert BIR BIG 1
21.09.2002 Ballerup, DK Nina Karlsdotter, S 1°,CK, 2
07.09.2002 Hald Sø, DK Lisbeth Mach, CH CAC, klubvinder BIR Ny Dansk Champion !!
29.06.2002 Hjøllund, DK Rainer Wollensack, D CK, BTKL 2
15.06.2002 Valby, DK M. Mc Carthy, IRL CK, BTKL 3 res-CACIB
04.05.2002 Vissenbjerg, DK

J.H.C.Brooyamns-

Schallenberg, NL

CAC, CACIB BIR
20.04.2002 Berlin, D Rainer Wollensack, D

VDH-CAC, CAC CACIB

Bedste tæve
31.03.2002 Luxembourg Marie-Josée Melchior, L Excl.
02.03.2002 Årslev, DK Birgitte Schjøth, DK CAC BIR
17.02.2002 Fredericia, DK Rodi Hübenthal, N CK, BTKL 2 res-CACIB
2002 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"ÅRETS BRIARD 2001" !!
02.12.2001 Stestrup, DK Barbo Finkelstein, S CAC BIR
04.11.2001 Herning, DK Elke Peper, D CAC BIR
20.10.2001 Næstved, DK Jytte Kruse Iversen, DK CAC BIR
15.09.2001 UEBB, Genappe, B Jean Bremond, F CAC             Bedste tæve !
02.09.2001 Silkeborg, DK Helmuth Suppan, A CAC BIR
18.08.2001 La Louviére, B J. Van der Biest, B res-CAC, BTKL 2
11.08.2001 Vissenbjerg, DK Lillian De Ridder, B CAC BIR
17.06.2001 Hillerød, DK Paolo Dondina, I CAC BIR
26.05.2001 Voerså, DK Mr. Gordon Rual, GB CK BTKL 4
22.04.2001 Årslev, DK Ove Bæk Nielsen, DK BIS - unghund
25.03.2001 Hadsund, DK Wera Hübenthal, N CAC BIR
2001 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26.11.2000 Stepping, DK Ursula Zelenka, D SL
2000 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BTKL       = Bedste tæve klasse
CK          = Certifikat kvalitet
BIM        = Bedst i modsatte køn